Moja Zbrodnia - co sądzę o tym filmie? Przeczytaj recenzję

Moja Zbrodnia - co sądzę o tym filmie? Przeczytaj recenzję
Autor Nikola Mazur
Nikola Mazur24.10.2023 | 6 min.

Wciągająca opowieść o grzechach z przeszłości

Nowy polski thriller psychologiczny "Moja zbrodnia" to film, który od pierwszych minut wciąga widza w mroczną opowieść o tajemnicach i grzechach z przeszłości. Scenariusz bazuje na motywie spotkania dawnych przyjaciół po latach, którzy próbują poradzić sobie z wydarzeniami sprzed lat. Reżyser Jan Holoubek buduje napięcie, stopniowo odsłaniając kolejne fakty z życiorysów bohaterów. Dzięki świetnej grze aktorskiej i znakomitym zdjęciom widzowi trudno oderwać się od tej mrocznej opowieści.

Aktorzy wcielający się w główne role

Robert Więckiewicz jako Adam

Głównym bohaterem filmu jest Adam, w którego wciela się Robert Więckiewicz. Aktor znany z takich produkcji jak "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" czy "Bogowie" kreuje postać mężczyzny uwikłanego w dramatyczne wydarzenia z przeszłości. Dzięki subtelnej i przekonującej grze Więckiewicza widz wnikliwie poznaje wewnętrzne rozterki Adama.

Magdalena Popławska jako Anna

Drugoplanową, ale kluczową rolę odgrywa Anna, w którą wciela się Magdalena Popławska. Aktorka znana z seriali takich jak "Belfer" czy "Ślepnąc od świateł" kreuje postać tajemniczej kobiety, której losy splotły się z losem Adama. Popławska buduje postać Anny z wyczuciem, stopniowo odsłaniając mroczne sekrety z przeszłości.

Pozostali aktorzy i ich role

W filmie występuje plejada znanych polskich aktorów. Marek Kalita wciela się w postać dawnego przyjaciela Adama, który próbuje mu pomóc uporać się z przeszłością. Z kolei Magdalena Cielecka gra żonę Adama, która nie jest świadoma mrocznych tajemnic męża. Ważne role odgrywają również m.in. Danuta Stenka, Jacek Poniedziałek czy Paweł Małaszyński.


Czytaj więcej: Romantyczne komedie - dawka pozytywnych emocji

Reżyseria i zdjęcia

Reżyseria Jana Holoubka

Reżyserem filmu jest Jan Holoubek, mający na koncie takie produkcje jak "Jestem mordercą" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Holoubek świetnie buduje nastrój tajemnicy i niepokoju. Reżysersko prowadzi aktorów, wyciągając z nich maksimum ekspresji. Jego reżyseria sprawia, że widz cały czas jest w napięciu, zafascynowany historią, która rozgrywa się na ekranie.

Zdjęcia Piotra Niemyjskiego

Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Niemyjski, który współpracował już z Holoubkiem przy poprzednich produkcjach. Niemyjski stosuje ciemną kolorystykę, która idealnie oddaje mroczny nastrój filmu. Zdjęcia są niezwykle plastyczne, pozwalając widzowi poczuć klimat tajemnicy.

Montaż i oprawa muzyczna

Montaż filmu wykonał Maciej Pawliński, odpowiednio budując napięcie i rytm akcji. Oprawę muzyczną przygotował kompozytor Antoni Łazarkiewicz, którego soundtrack doskonale współgra z klimatem produkcji.

Wrażenia z seansu

Moja Zbrodnia - co sądzę o tym filmie? Przeczytaj recenzję

Opinia o fabule i scenariuszu

Fabuła filmu trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Scenariusz sprawnie nakreśla tajemnicze losy bohaterów, odsłaniając kolejne fakty z ich życiorysów. Dialogi są świetnie napisane, a cała historia angażuje widza emocjonalnie i intelektualnie. Jest to scenariusz na wysokim, europejskim poziomie.

Ocena gry aktorskiej

Aktorzy brawurowo wywiązują się ze swoich ról, wcielając się w postacie w sposób niezwykle przekonujący. Szczególnie wyróżnia się tutaj gra Więckiewicza i Popławskiej. Ale także role drugoplanowe zostały obsadzone trafnie. Dzięki grze aktorów bohaterowie nabierają psychologicznej głębi.

Wrażenia wizualne

Film prezentuje wysoki poziom pod względem wizualnym. Mroczna scenografia i ponura kolorystyka zdjęć idealnie budują klimat. Rekwizyty i kostiumy również są dobrane trafnie. Całość prezentuje się bardzo estetycznie i angażuje widza na poziomie wizualnym.

Podsumowanie i wnioski

Czy warto obejrzeć film?

"Moja zbrodnia" to produkcja, którą zdecydowanie warto zobaczyć. Jest to wciągający i mroczny thriller psychologiczny z świetną obsadą, reżyserią i zdjęciami. Film angażuje emocjonalnie i trzyma w napięciu od początku do końca.

Porównanie do innych polskich filmów

Pod względem klimatu "Moja zbrodnia" przypomina takie polskie produkcje, jak "Spoor" czy "Wszystko dla mojej matki". Jednak ten film wyróżnia się jeszcze lepszą reżyserią i mocniejszą psychologią postaci. Można śmiało zaliczyć go do czołówki polskich thrillerów ostatnich lat.

Ocena ogólna

"Moja zbrodnia" to mocny i angażujący film, który można polecić zarówno fanom thrillerów, jak i kinowych produkcji obyczajowo-psychologicznych. Jest to jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich miesięcy. Gorąco polecam ten seans!

Gdzie obejrzeć film?

Data premiery kinowej

Film miał swoją premierę kinową 5 października 2023 roku. Wciąż można go obejrzeć na dużym ekranie w wybranych kinach w całej Polsce. Gorąco zachęcam do takiego seansu, aby w pełni wczuć się w klimat produkcji.

Dostępność online i telewizyjna

Na razie "Moja zbrodnia" nie jest dostępna legalnie online ani telewizyjnie. Prawdopodobnie po kilku miesiącach od premiery kinowej będzie można obejrzeć ten film na platformach VOD takich jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime.

DVD i Blu-ray

Film będzie dostępny na DVD i Blu-ray najprawdopodobniej na początku 2024 roku. Warto dodać go do swojej kolekcji, aby móc obejrzeć go w domowym zaciszu i poznać dodatkowe materiały z produkcji.

Podsumowanie

"Moja zbrodnia" to mocny psychologiczny thriller, który dostarcza widzom wielu emocji. Film może pochwalić się świetną obsadą aktorską, przemyślaną reżyserią i znakomitymi zdjęciami. Fabuła wciąga i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Jeśli lubicie kino obyczajowo-psychologiczne w klimacie tajemnicy i grozy, ten tytuł jest dla Was. Gorąco polecam ten seans!

Najczęstsze pytania

Reżyserem jest Jan Holoubek, twórca takich filmów jak "Jestem mordercą" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Aktualnie film jest dostępny w kinach. W 2024 roku będzie można go zobaczyć na DVD, Blu-ray i platformach VOD.

Główne role grają Robert Więckiewicz jako Adam i Magdalena Popławska jako Anna. W obsadzie są też m.in. Danuta Stenka, Marek Kalita i Magdalena Cielecka.

Film opowiada o Adamie, który spotyka dawnego przyjaciela i musi zmierzyć się z mrocznymi wydarzeniami z przeszłości.

Zdecydowanie tak, to świetnie zrealizowany thriller psychologiczny z ciekawą fabułą i doskonałymi aktorami. Gorąco polecam ten tytuł.

5 Podobnych Artykułów

  1. Wpływ filmów na społeczeństwo: Jak kino kształtuje naszą kulturę i percepcję rzeczywistości?
  2. Strażnicy Galaktyki 1: Dlaczego ten film Marvela zasługuje na uwagę?
  3. Gate manga: Co czeka za bramą do innej rzeczywistości?
  4. Break Point - serial godny uwagi? Przeczytaj moją recenzję
  5. Tótem w kinach - co myślę po obejrzeniu? Moja recenzja filmu
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Nikola Mazur
Nikola Mazur

Jestem filmową pasjonatką, która snuje opowieści o świecie seriali i pięknie natury. Wnętrze rodziny i głęboka kultura inspirują mnie do dzielenia się fascynacją na tym blogu.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły